11 September 2023

Týden Afriky 2023

Tématem letošního Týdne Afriky, který již počtvrté pořádá Centrum afrických studií FF UK, je dekoloniální feminismus. Akce se uskuteční 11.–14. září 2023 v prostorách pražského Kampusu Hybernská.

Vedle odborných přednášek mapujících historii a současnost dekoloniálního feministického myšlení budeme diskutovat například o tom, jak lze s jeho východisky pracovat v českém a obecně středoevropském kontextu, a to ať už ve sféře akademické či aktivistické. Čeká nás taky hned několik workshopů, v rámci nichž si třeba rozebereme některý z klíčových textů dekoloniálního feminismu nebo se pobavíme o dekoloniální perspektivě v překladu. Těšit se můžete samozřejmě také na přednášku věnovanou přímo africkým feminismům a africkému autorstvu.

Getting to us

Gender Studies Program