5. prosince 2023

Studio Porucha hlásí poruchu:

Dnešní živá událost Studio Porucha: O životě lidí s "jinakostí" v "normálním" světě s̳e̳ ̳r̳u̳š̳í̳ a přesouvá na leden 2024.

Moc nás to mrzí, ale dnešní živou událost - diskuzní, filmový a hudební večer Studia Porucha musíme z důvodu nemoci zrušit. Těšili*y jsme se na setkání s vámi všemi, koho zajímá, jak nabourávat koncepty "jinakosti" a "normality" skrze představivost, tvořivost, jazyk, ale i každodenní praxi. Nicméně, jako součást politiky bezbariérovosti a přístupnosti vnímáme jako důležité, abychom vás a nás nevystavili*y riziku nákazy, ať již covidu či dalších virů. I to pro nás znamená společné nabourávání imperativu způsobilosti a povinné zdatnosti. I poruchy a nemoc jsou součástí normality.

Událost přesouváme na leden 2024. Tou dobou již budete moci poslouchat epizody podcastu Studia Porucha s našimi skvělými hostkami a hosty. Na témata, kterých se v podcastu dotýkáme, tak budeme moci společně v rámci živé lednové události navázat.

PS: Onemocnění covid opět vrcholí, aniž by se o něm mluvilo a aniž by se dostatečně zviditelňovalo, jakou měrou dopadá na ty nejvíc zranitelné. Rouška nám může způsobit drobný diskomfort, někoho jiného ale uchrání od závažných a dlouhodobých zdravotních obtíží. Buďme proto ohleduplní*é, buďme v tom společně.

Vaše Eva, Katerina a Ida za podcast Studio Porucha: o životě s "jinakostí" v "normálním" světě

______________________________________________________________________________________

Studio Porucha: O životě lidí s "jinakostí" v "normálním" světě

Úterý 5. 12. 2023

od 19 do 22 hodin

Sál E, Kampus Hybbernská

Jak lidé s jinou zkušeností světa utvářejí vlastní kulturní imaginace a narace, vztahy vzájemné podpory? Nebo i zdánlivě banální každodenní praxe, které napomáhají překonávat a přežít institucionální exkluzi, bariéry a ableistickou nadřazenost? Živá událost je úvodem k připravovanému podcastu Studio Porucℎa: O životě lidí s "jinakostí" v "normálním" světě.

V úterý 5. 12. můžete poznat některé z těch, kdo se na projektu podílejí. Společně se spolu-dramaturgyní projektu Kateřinou Kolářovou a hostkami podcastu Karolínou Chovancovou a Zuzanou Kašparovou se pak diskuze ponoříme do témat kulturní reprezentace a podíváme se na části filmového dokumentu Code of the freaks, který tyto reprezentace jinakosti a normality přerámovává.

Více informací o události najdete zde: https://fb.me/e/SHpD8PvM.