9. března 2023

Gender Fridays: Proč je adiktologické téma feministické?

Drogy nestereotypně, aneb Proč je adiktologické téma feministické?

Proč je důležité i v oblasti duševního zdraví používat nestigmatizující jazyk, co nám říkali o drogách ve školách a není to tak úplně pravda, nebo na jaké služby se můžeme obrátit, když my nebo naše blízké osoby zažíváme problémy spojené s návykovým chováním? To vše a mnohem více bude tématem dalšího z cyklu Gender Fridays, kterým nás provedou Míša (oni/jejich) s Tedem (on/jeho).

Obx pracují již několik let v kontaktním centru pro osoby užívající ilegální návykové látky, díky čemuž nám vedle teoretických východisek představí také praktické zkušenosti z práce s klientelou nízkoprahové služby včetně různých útrap způsobených společenským stigmatem, se kterými se klientela mnohdy setkává. Podíváme se společně na to, jakou roli hraje u rizikového chování trauma, jaké plusy a mínusy s sebou přináší legalizace a jaký je aktuální stav u nás, nebo také na to, proč je podle nás sociální práce a práce v adiktologických službách sama o sobě feministická.

Připojujeme odkaz na událost: https://www.facebook.com/events/577777611067519?ref=newsfeed

Setkání bude 24. 3. 2023 od 19:00 v Kampusu Hybernská (Budova B, Sál s projektorem (Přednáškový sál 1B)).

Hostující osoby jsou Míša a Ted, moderuje Kiky.

Těšíme se na vás!

---Gender Fridays setkávání vzniklo jako vytvoření neformálního, pravidelného časoprostoru pro setkávání všech lidí s feministickým smýšlením úzce i široce spojených se studijním programem Genderových studií na FHS UK. Každé setkání nabídne vybrané téma s feministickou tématikou, součástí je i volná neformální diskuze a přátelské posezení (třeba i s nějakým pitivem v ruce).