20. února 2023

Nabídka práce v projektu Genderové expertní komory

Vážené členky, vážení členové,

pro projekt Ministerstva práce a sociálních věcí s názvem Podpora a zvyšování kvality služeb v oblasti péče a slaďování pracovního a rodinného života (plánován na roky 2023-2025), se hledá kolega či kolegyně na pozici odborného garanta pro klíčové aktivity zaměřené na průzkum přístupu pečujících osob k informacím a na identifikaci jejich potřeb a bariér.

Hlavními výstupy těchto aktivit jsou závěrečná zpráva s doporučeními pro koncepční činnost, příručka pro pečující a doporučení pro tvorbu politiky v oblasti podpory mužů v péči o děti a další závislé osoby, které budou zpracovány ve spolupráci s odbornou platformou projektu.

• Požadavkem jsou zkušenosti s analýzou dat a s výzkumnou prací (alespoň na úrovni doktorand/ka).

• Práce na 1,0 HPP

• Standardní benefity: 5 týdnů dovolené, stravenky, dětská skupina, pružná pracovní doba

• Pracoviště: Podskalská 1290/19, Praha 2

Náplň práce:

• spolupráce na specifikaci veřejných zakázek – šetření situace pečujících, šetření u mužů zaměřené na identifikaci bariér pro jejich zapojení do péče, realizace závěrečné konference projektu, tisk příručky pro pečující;

• odborný dohled nad oběma šetřeními;

• odborná konzultační činnost;

• monitoring odborné kvality výstupů KA 1 a KA 2;

• spolupráce na specifikaci zadání práce pro expertní týmy, schválení výstupů z expertní činnosti (odborné platformy projektu);

• přenos podnětů z aktivit realizovaných v rámci KA 1 a KA 2 do věcné činnosti odd. koncepce rodinné politiky a služeb péče o děti MPSV;

• spolupráce s věcným garantem projektu;

• příprava obsahu příručky pro pečující (ve spolupráci s odbornou platformou);

• zajištění věcného obsahu zpravodaje Rodina a jeho distribuci;

• věcné zaměření závěrečné konference projektu;

• příprava Doporučení pro tvorbu politiky v oblasti podpory mužů v péči o děti a další závislé členy.

ěcného

Odborný garant KA 1 a KA 2 ve spolupráci s odbornou platformou odborně připraví obsah Příručky pro pečující, bude zajišťovat věcný obsah Newsletteru a věcné zaměření závěrečné konference projektu – to vše pod odborným dohledem věcného garanta. Zajišťuje specifikaci veřejných zakázek KA 1 a KA 2 – šetření situace pečujících, reprezentativního šetření u mužů zaměřeného na identifikaci bariér pro jejich zapojení do péče, tisk Příručky pro pečující, zajištění závěrečné konference projektu. Odborně zaštítí obě reprezentativní šetření, připraví Doporučení pro tvorbu politiky v oblasti podpory mužů v péči o děti a další závislé členy.

V případě zájmu prosím kontaktujte miroslava.sircova@mpsv.cz nebo 778741398.